Pranešėjai

Kamila Golod- Gerų Emocijų Namai įkūrėja, emocinės sveikatos ugdymo specialistė, knygos „Drąsa būti savimi" autorė.
Studijos ir darbas medicinos srityje, individualus žmonių konsultavimas, paskaitų vedimas, kaip emocinės sveikatos ugdymo specialistės, leido Kamilai pažinti įvairius žmones, bei susidurti su skirtingomis gyvenimo situacijomis. Dalindamasi savo straipsniais su žmonėmis ir bendraudama su jais, Kamila pajuto, kad šiais laikais yra labai daug vienišų žmonių, kurie kaip ir yra su kitais, bet praradę ryšį su savimi; kurie kaip ir atrodo laimingi, tačiau pasiekia tai savo „galybe" ar „kontrole", paslėpę po jomis savo skausmą ar baimes.

Kamila tiki, kad kiekvienas žmogus yra savo gyvenimo autorius, galintis atrasti autentišką gyvenimo skonį, pajusti džiaugsmą teikiantį gyvenimo tempą, pasiekti užsibrėžtų tikslų, būnant harmonijoje su savimi, bei kitais. Kartais tam tiesiog reikia atvirumo ir lankstumo gyvenimui, savęs pripažinimo su savo stiprybėm ir silpnybėm, drąsos žengti pirmą žingsnį ir tikėjimo, kad bus taip, kaip turi būti šiai dienai geriausiai įmanomu būdu.

Rūta Vainienė- lektorė, ekonomistė, konsultantė.
Nuoširdžiai rūpinamės, kad mūsų gyvenimas nepraeitų pro šalį, o mes jo nepražiopsotume. Dėl to padarome labai daug: mokomės, smarkiai dirbame, kylame karjeroje, auginame vaikus, keliaujame, skaitome ir taip toliau. O kas, jei tas gyvenimas – ir finansinis? Ar nepagalvojate, kad šį savo gyvenimo epizodą irgi galima pražiopsoti? Kai atsisukęs atgal pamatai – ups, praėjo, nesužiūrėjau. Finansinis gyvenimas irgi gali būti turiningas ir tam irgi reikia skirti dėmesio. Kokio ir kiek, kada ir kodėl, visoms ar kai kurioms?

Violeta Masteikienė- Socialinė verslininkė, VŠĮ Gerų Minčių Magijos Projektai įkūrėja, socialinių projektų autorė: Meduolio diena, Draugų uogienė, Birutė Bebaimė.

„Mano sėkmės  istorija dar neparašyta, tačiau nueita nemaža atkarpa vystant “Draugų uogienės”, “Spalvoto meduolio dienos”, “Birutės Bebaimės”  ir kitus socialinio verslo projektus. Dalinuosi  sėkmių ir nesėkmių patirtimi norėdama įkvėpti  pradėti  veikti, nesustoti suklydus, bandyti ir dar kartą bandyti.Socialinis verslas – tai verslo filosofija, paremta asmeninėmis patirtimis ir vertybėmis. Vykdant prasmingą veiklą galiu kurti  pokyčius pasaulyje, kuriame aukščiausia vertybė yra žmogus. Man tai svarbu.“

“Spalvoto meduolio diena” -  iniciatyva suartinanti šeimą ir draugus - padeda susitikti globotiniems vaikams ir būsimies įtėviams, skatina globotinų vaikų savanorystę. Nuo 2008.
“Draugų uogienė” -gausių šeimų gerovei kurti, naudojamas derliaus perteklius, skatinamas dalijimasis, atsakingas maisto vartojimas. Nuo 2015.
“Birutė Bebaimė” - tai prevencinė smurto prieš moteris iniciatyva. Siekiame padėti jį atpažinti bei suteikti informacijos apie tai, kaip reikėtų reaguoti ir elgtis atsidūrus smurtinėje situacijoje. VŠĮ GMM Projektai  Lietuvos Ūkio ministerijos įvertinti nominacija “ Už nuopelnus verslui”, apdovanoti kaip “Socialinio verslo lyderis  2016”.


Donatas Paulauskas-  Lyčių studijų centro lektorius, knygos autorius.

Rosita Kanapeckaitė- psichologė-psichoterapeutė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderio ugdymo centro psichologė, Valgymo psichologijos programos, paremtos Kognityvine elgesio terapija bei Dėmesingu valgymu autorė.
„Žinoti kelią ir juo eiti (daryti) yra du skirtingi dalykai, renkuosi eiti".
„ Moterys nuolat visame pasaulyje pergyvena dėl svorio, valgymo ir maisto kokybės" Gyvename trijų stambių industrijų visuomenėje maisto, vaistų ir lieknėjimo (dietos/ sporto klubai)....Kaip atpažinti kas vyksta su manim DABAR....kodėl aš valgau būtent dabar...Kodėl valgau ir renkuosi valgyti TAI.....Kodėl kažko atsisakau.....KODĖL valgymo psichologija SVARBIAU nei valgymo fiziologija? Ar tikrai jau atėjo tas laikas, kalbėti apie priklausomybę nuo tam tikrų maisto produktų ir nepatogių emocijų reguliavimą maistu"? 

Nuo vaikystės svajojau būti kirpėja, bet po mokyklos studijavau teisę, mokslams einant į pabaigą pradėjau tarnauti kariuomenėje. Padirbus personalo ir teisės srityje supratau, kad trūksta man žmonių ir psichologinių žinių, nusprendžiau keisti profesinę kryptį ir išvykau į misiją Afganistane. Grįžusi i Lietuvą dirbau teisininke, baigiau psichologijos mokslus, juos baigus  pasinaudojau galimybe dirbti kariuomenėje kaip psichologe. Man vis trūko žinių, metodų, priemonių, mokiausi psichoterapijos. Dirbau Karo akademijoje, skaičiau paskaitas, konsultavau. Studijuodama kognityvinę ir elgesio terapija susidomėjau Valgymo psichologija, sugalvojau nuvykti į JAV to pasimokyti. Kadangi turiu įsitikinimą, „viską ką žinai naujo ir gero pritaikyk praktikoje" pradėjau vesti paskaitas ir grupes moterims, nes kaip žinia jos labiau nei vyrai pergyvena dėl maisto ir svorio. Šiai dienai turiu dvi mėgiamas sritis tai yra „Lyderystė" ir „Valgymo psichologija". Ir per tą laiką iki šiandien dariau daug pasirinkimų ir netobulų sprendimų, klaidų bet  SUPRATAU, kad Gyvenimas pats savaime yra geriausias pasaulio universitetas ir kiekvienas žmogus kažkam yra lektorius, kažkam mentorius, o kažkam studentas. Niekada nepritrūkti lektorių ir noro mokytis...smalsumas, žingeidumas ir naujovių pritaikymas yra tai kuo aš gyvenu ir skatinu kitus šalia manęs esančius.


Marija Palaikytė- mados tendencijų prognozuotoja-analitikė, radijo laidos „Mados misija“ vedėja. 

Guoda Bardauskaitė - laisvai samdoma architektė, 10 metų dirbusi architektūros bei urbanistinio dizaino srityje, šiuo metu eksperimentuoja su įvairiomis naujomis veiklomis, savo energiją nukreipdama ne pastatų, o naujų elgesio formų kūrimui bei asmeniniam tobulėjimui. Tarptautinių architektūros dirbtuvių "Constructive Shamanism" organizatorė.
  Ieva Šližienė - geštalto psichoterapijos, patirtinio ugdymo specialistė, 12 metų dirbanti suaugusiųjų švietimo srityje, trijų vaikų mama. Šeimos kelionių blog'o "Penkiese viena kryptimi" autorė. Pastaruoju metu dirba laisvai samdoma mokymų konsultante, daug laiko skiria šeimai ir asmeniniam tobulėjimui.

"Mes važiuojame į moterų kalėjimą kalbėtis ir klausytis iš dabarties momento. Kartą per mėnesį. Būti su viskuo, kas randasi. Atvirai, be jokių prisidengimų. Vadiname tai performansu, nes pokalbiai vyksta be pasiruošimo. Iš erdvės, kuri yra dar prieš žodžius. Negalime filmuoti ir fotografuoti, todėl viską užrašome."

Performanso "Aš esu Tu" autorės Guoda Bardauskaitė ir Ieva Šližienė prisipažįsta, kad lankymasis Panevėžio moterų pataisos namuose per pusę metų "pataisė" jas pačias. Jų pasakojimas - apie peržengtas baimes, atrastus vidinius  "kalėjimus" ir pasikeitusį požiūrį į nuteistąsias.

Janina Radvilė- informatikos mokslų daktarė, dėstytoja, ugdomojo vadovavimo bei neurolingvistinio programavimo praktikė, knygos „Niekada nevėlu gyventi“ autorė.
Dėstydama universitete ilgainiui suprato, kad ją labiau domina  žmonės – vadovavimas, lyderystė, bendravimas, efektyvus gyvenimas. Baigusi dar ir vadybos magistrantūros studijas, įgijo ugdomojo vadovavimo bei neurolingvistinio programavimo praktiko sertifikatus. Skaito paskaitas vadovavimo, lyderystės, asmeninio tobulėjimo tematika, publikuoja straipsnius. Janina Radvilė teigia, kad svarbiausia žmogui – jo paties gyvenimas, todėl svarbu sugebėti vadovauti savo gyvenimui. Vadovauti – tai visada stengtis būti aktyviam,  prisiimti  atsakomybę už bet kokius savo sprendimus. Nebijoti klysti, gebėti mokytis iš savo klaidų.
Visada turėti tikslų, jų  siekti, stebint,  kas tam trukdo, ir bandyti keistis. Kaip vadovauti sau ne tik aktyvaus darbinio gyvenimo laikotarpiu, bet ir pasiruošti vėlesniam gyvenimo etapui, pokyčių laikui, kad jis neužkluptų lyg sniegas iš giedro dangaus, laikui, kai baigiasi aktyvi darbinė veikla?

- Tomas Jonas Girdzijauskas- lektorius eruditas skaitantis plataus tematinio spektro paskaitas 25 metus, šeimos santykių konsultantas, gebantis itin senas, gilias ir sudėtingas žinias perkelti į modernų gyvenimą, yra studijavęs itin daug mokslo sričių ir užsienio kalbų.
Lektorius sugeba sudėtingas žinias perteikti lengvu, suprantamu būdu. Jo turimos žinios neturi analogų Lietuvoje ir retai sutinkamos pasaulyje dėl jų gilumo, aktualumo, naudojamų šaltinių spektro ir praktinės patirties. Be naudingos teorinės medžiagos pateikimo iš senovinių ir šiuolaikinių tekstų, lektorius taip pat siūlo unikalius praktinius patarimus, kuriuos galima taikyti iškart dabar ir čia.

Vaidas Arvasevičius- Santykių bei saviugdos mokovas, lektorius, kūno psichoterapeutas, Ajurvedos Akademijos dėstytojas, Vedų tyrinėtojas, karjeros konsultantas, Kovos menų instruktorius, mokęsis Amerikoje pas Bruce Lee mokinius.
Kalbėsiu apie vaikų poreikius skirtingais amžiaus tarpsniais, ką turėtume žinoti būdami šalia vaiko, apie jo emocijas, norus, savikontrolę bei jos stygių ir kitus charakterio bruožų vystymosi niuansus, apie prieraišumą ir autonomiją, vaiko galią gyventi ir išgyventi. Na ir žinoma apie mūsų vaidmenį vaiko gyvenime, pareigas ir užduotis.


Džiuljeta Binkauskienė- gydūnė, metafizikė, Visatos dėsnių bei žmogaus sielos tyrinėtoja.
Esu gydūnė – metafizikė, Visatos dėsnių bei žmogaus sielos tyrinėtoja. Dirbdama, atkuriu ryšį tarp visų trijų žmogaus kūnų – fizinio, mentalinio ir emocinio. Puikiai suvokiu ir atpažįstu tikras ir tariamas (pasąmonines) žmogaus būsenas, todėl neklystamai galiu išvesti žmogų į jo asmeninę tikrųjų pojūčių erdvę – ten, kur visų laimių ir baimių priežastys, visų nesutarimų, nesusipratimų ar negalavimų pradžia. Išdrįsti pažvelgti į savo vidinę tiesą – didelis darbas, bet jį dirbant randame Dievą.

 - Ugnė Barauskaitė- rašytoja, radijo laidų vedėja, laisvalaikiu šokėja ir keliautoja.